×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قرارداد تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه تنها منجر به فروش راحت تر گاز ایران به این کشور شد،گفت:تولیدکنندگان ایرانی از این قرارداد متضرر شدند.

اسدالله عسگراولادی در گفتگو با خبرنگار شاخص گفت: قرارداد تعرفه ترجیحی که میان ایران و ترکیه منعقد شده آسیب های جدی به صنایع کوچک و متوسط کشور وارد کرده است؛ بر این اساس موافق انعقاد و اجرای این قرارداد نیست؛ زیرا این قرارداد به کمک تولیدکنندگان ترکیه آمده و تولیدکنندگان ایرانی زیان انعقاد این قرارداد را می پردازند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه منجر به کاهش قاچاق به خصوص البسه از ترکیه شده است یا خیر، ادامه داد: به عقیده من با انعقاد این قرارداد، میزان قاچاق کالا از ترکیه به ایران افزایش یافته است. به نحوی که انعقاد قرارداد تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه فقط موجب شد تا دولت، راحت تر گاز ایران را به ترکها بفروشد.

وی تصریح کرد: انعقاد قراردادی که به زیان بخش تولید است، راهکاری برای مبارزه با قاچاق کالا محسوب نمی شود؛ زیرا متاسفانه ما شاهد سرازیر شدن کالای قاچاق از مرزها به کشور هستیم؛ بنابراین نمی توان ادعا کرد که قرارداد تعرفه ترجیحی به کمک مقابله با قاچاق کالا از ترکیه به ایران آمده است.

عسگراولادی ادامه داد: در شرایط کنونی بیشترین حجم قاچاق از سوی ترکیه به ایران انجام می شود.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true