×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است.

به گزارش شاخص، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه هنوز از برنامه های احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم اظهار کرد: دریاچه ارومیه متعلق به همه ایرانیان است و اثر نفیسی در سطح دنیا به شمار ‌می رود ودولت برای اجرای طرح ها اهتمام ویژه دارد و از همه توان خود در این خصوص بهره می برد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای ارتقای شاخص های اشتغال طی سال جاری در سطح کشور خبر داد و گفت: ۱۲۶ هزار میلیارد تومان از این‌ میزان به تکمیل طرح های نیمه تمام‌ دولتی و ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های اشتغالزا در بخش خصوصی اختصاص دارد.

نوبخت افزود: در حال حاضر ۷۱ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که برای اتمام آنها حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی در صدد هستیم با اعتبار اختصاص یافته در سال جاری بخش مهمی از این تعداد تکمیل شود.

وی اختصاص ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های بخش خصوصی را در راستای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل دانست و اضافه کرد: این‌ اعتبار در بخش های مسکن، نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری، توسعه بخش کشاورزی، رونق بخش تولید و صنعت، سیاست های فعال سازی بازار کار و اشتغال روستایی هزینه می شود.

معاون رئیس جمهور راه اهن را زیر ساخت اساسی دانست و گفت: با تکمیل و بهره برداری از قطار مراغه به ارومیه این استان به شبکه سراسری راه اهن وصل شده و زمینه توسعه هرچه بیشتر در کشور فراهم می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true